Spółka z o.o. a odpowiedzialność członków zarządu

60-3

Spółka z o.o. a odpowiedzialność członków zarządu

Podczas zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, często pada pytanie – „za co odpowiada członek zarządu spółki z o.o.?”. Mowa tutaj zarówno o zobowiązaniach wobec firmy, jak i o tych w stosunku do osób trzecich. Istotne jest tutaj przypomnienie, iż likwidator, członek komisji rewizyjnej, rady nadzorczej, jak również każdy członek zarządu powinien przykładać się do wykonywanych przez siebie obowiązków, a tym samym – dołożyć wszelkich starań, aby miały one charakter profesjonalny.
Biorąc pod uwagę pierwszy rodzaj odpowiedzialności – wobec spółki z o.o., członek zarządu może odpowiadać za szkodę wyrządzoną przez działanie lub zaniechanie. Mowa tutaj o czynnościach, które nie są zgodne z obowiązującym prawem, jak i z postanowieniami umowy. W drugim wariancie, a mianowicie w odpowiedzialności wobec osób trzecich, członkowie zarządu mogą solidarnie zostać obciążeni zobowiązaniami w przypadku, gdy egzekucja wobec spółki z o.o. okaże się bezowocna.
Jeżeli jest jeszcze coś co musisz wiedzieć na temat Spółka z o.o. a odpowiedzialność członków zarządu to skontaktuj się z Biurem Rachunkowym PIONIER.

Materiał ten ma charakter wyłącznie informacyjny, nie jest więc częścią doradztwa podatkowego.

Udostępnij

Doradca księgowy

PROMOCJA