Firma bez ZUS, wybierz spółkę z o.o.

1-4

Firma bez ZUS, wybierz spółkę z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest dedykowana m.in. osobom, które planują rozpocząć działalność gospodarczą zarówno o charakterze jednoosobowym, jak i w formie spółki: cywilnej, jawnej, partnerskiej oraz komandytowej. Jest to również świetna opcja dla start-upów, ponieważ takie rozwiązanie daje idealny wgląd na to, jak wygląda aktualny stan ekonomiczny przedsięwzięcia.
Spółka z o.o. jest też świetnym wyborem dla osób, które prowadzą swoją firmę jako osoby samozatrudnione lub też mają zamiar przejść na taki tryb pracy. Korzyść otrzymują także pracodawcy proponujący swoim pracownikom samozatrudnienie, gdyż nie muszą pokrywać składek ZUS pracownika.

Ten unikalny typ działalności jest korzystnym wyjściem dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy funkcjonują w oparciu o wpis do ewidencji CEIDG. Będąc wspólnikiem w spółce przynajmniej dwu-osobowej, nie muszą opłacać składek ZUS, co przekłada się na duże oszczędności ( ponad 15 tys. rocznie). Spółka z o.o. polecana jest również firmom mającym potencjał rozwojowy, które potrzebują finansowania na rozwój ze źródeł zewnętrznych (kredyt, leasing). Taka forma funkcjonowania na rynku jest też sugerowania markom o ugruntowanej pozycji, których właściciele mają w planach – lub niebawem zamierzają rozpocząć – proces tzw. planowania sukcesywnego.
Jeżeli jest jeszcze coś co musisz wiedzieć na temat Firma bez ZUS, wybierz spółkę z o.o. to skontaktuj się z Biurem Rachunkowym PIONIER.

Materiał ten ma charakter wyłącznie informacyjny, nie jest więc częścią doradztwa podatkowego.

Udostępnij

Doradca księgowy

PROMOCJA